KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarız İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı

Sarız İlçe Halk Kütüphanesi, yeni yeri olan Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarız'a yapılan Kadın ve Gençlik Merkezi’ne taşındı. İl Kültür Müdürlüğü’nden 5 bin kitabın yer aldığı, tefrişat işlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırıldığı kütüphanenin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Sarız Kaymakamı İhsan Maskar, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak ve İl Kültür ve Turizm Müdür Şükrü Dursun katıldı.

Kütüphane açılışında konuşan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Çok değerli Kaymakamımıza, İl Kültür Turizm Müdürümüze ve Sarız’ımızın kıymetli Belediye Başkanımıza böyle anlamlı bir hizmete fırsat verdikleri için teşekkür ediyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyemizle dayanışma içerisinde burada butik bir kütüphane açmak suretiyle, yavrularımızın eğitimden yoksun kalmaması, donanımlı olmasını sağlamak için çalışmalarda bulunuyoruz. İçerisinde 5 bin tane kitap olan bir kütüphane ve Kültür Bakanlığı’mızın bu kıymetli, mütevazı çalışması için teşekkür ediyoruz. Bizler de her türlü fiziki imkânları sağlamak suretiyle destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz.”

Sarız Kaymakamı İhsan Maskar ise “Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza, İl Kültür Turizm Müdürü’müze kütüphanemizi ilçemize kazandırmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” derken,

İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun da “Başkanımıza bu durumu arz ettiğimizde sağ olsunlar hemen bize destek oldular ve yer gösterdiler. Şu anda bulunduğumuz mekâna da biz İlçe Halk Kütüphanemizi taşıdık. İçerisinin tefrişinde de sağ olsunlar çok destek oldular. Bakanlığımızdan da 5 bin tane yeni kitap geldi. Kütüphaneyi tamamen yeni kitaplarla donattık. İnşallah hayırlı uğurlu olsun. Başkanımızın da belirttiği gibi gençlerimiz artık kütüphanemizden faydalanarak, daha güzel çalışmalar yapacak. Hatta üniversiteyi kazanmak veya çeşitli KPSS sınavlarına hazırlanmak için buralara gelecekler. Biz tekrardan başkanımıza teşekkür ediyoruz. Sağ olun var olun” diye konuştu.


  • DSC_0007.jpg
  • DSC_0012.jpg
  • DSC_0018.jpg
  • DSC_0027.jpg
  • DSC_0040.jpg
  • DSC_0048.jpg
  • DSC_0053.jpg
  • DSC_0056.jpg