KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneler

    Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak Kayseri İlinde hizmet yürüten kütüphane sayısı toplam 22 adettir.

    Kayseri İl merkezinde, 75.Yıl İl Halk Kütüphanesi’nin yanı sıra Raşid Efendi Eski Eserler Kütüphanesi  ve 1993 yılı Kasım ayında hizmete açılan A.Necmettin Feyzioğlu Halk Kütüphanesi hizmet vermektedir.

    Bu üç merkez kütüphane ile birlikte Ağırnas, Erkilet, Hisarcık ve Mimarsinan Kasabası Halk Kütüphaneleri de 75.Yıl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne doğrudan bağlı Şube Kütüphaneleri olarak okuyucu hizmetlerini sürdürmektedir.

    İlçelerde ise İlçe ve Kasaba Kütüphanesi olmak üzere 14 adet kütüphane bulunmaktadır.

    Bunlar ise; Bünyan İlçe Halk, Develi İlçesi Seyrani Halk Kütüphanesi, Felahiye İlçe Halk Kütüphanesi, Hacılar İlçe Halk Kütüphanesi, İncesu İlçe Halk Kütüphanesi, Özvatan İlçe Halk Kütüphanesi, Pınarbaşı İlçe Halk Kütüphanesi, Pınarbaşı Pazarören Kasabası Halk Kütüphanesi, Sarıoğlan 80.Yıl İlçe Halk Kütüphanesi,  Sarız İlçe Halk Kütüphanesi, Talas Fatma-Kemal Timuçin İlçe Halk Kütüphanesi, Tomarza İlçe Halk Kütüphanesi, Yahyalı İlçe Halk Kütüphanesi ve Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphaneleridir.