KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ah Bu Şarkılar" Konseri Büyüledi

Kayseri il Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 2019 yılı kültür-sanat faaliyetleri kapsamında, koro şefi Hatice Öztürk yönetiminde gerçekleştirilen konsere, Kayserili sanatçı Turgut Karadeniz’de konuk sanatçı olarak katıldı. İki bölümden oluşan konserde, sevilen şarkılar hem koro hem salonu dolduran sanatseverlerle seslendirildi. Konseri, bir çok tanınmış simada dinledi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  salonunda gerçekleştirilen konseri, kurum il Müdürü İsmet Taymuş, Kocasinan ilçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk,  Kayseri’den bir çok sanatçının yetişmesini sağlayan hocaların hocası İsmail Ediz, STK temsilcileri,, tanınmış simalarla, sanatseverler ve salonu tamamen dolduran vatandaşlar dinledi.

Birinci bölümde, Şef Hatice Öztürk yönetimindeki Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu ‘Ah Bu Şarkılar’ adı ile yaklaşık bir saat süren sevilen şarkıları seslendirdi. İkinci bölümde ise, Sümer lisesi mezunu olan Kayserili sanatçı Turgut Karadeniz, ‘Eski dostlar’ gibi en çok söylenen şarkıları söylerken, arada ilginç anılarını anlattı. Salonda bulunan hocalarını, arkadaşlarını, özlemlerini ve yaşadığı anlardan bölümleri dile getirdi. Konserin son bölümünde, sanatçı Turgut Karadeniz ve koro şefi Hatice Öztürk’ün birlikte seslendirdiği şarkılar adeta büyüledi, İsmail Ediz’in elini öptü

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile Kültür Hizmetleri Şube Müdürü Erkan Erdoğan salonu dolduranlarla yakından ilgilenirken, konser sonunda, koroda ve sazlarda bulunanlara Bakanlık adına il Müdürlüğü tarafından, kültür ve sanata verdikleri katkı nedeniyle ‘teşekkür belgesi’ verildi.

İki bölümden oluşan TSM ‘Ah bu şarkılar konseri’ sırasında salonu dolduranlar, hem solistlerin, koronun hem de konuk sanatçı Turgut Karadeniz ve şef Hatice Öztürk’ün seslendirdiği şarkılara çok sesli olarak eşlik etti.  Turgut Karadeniz ‘Ben bu kadar yıllık sanat hayatımda böyle bir sanatsever koro görmedim’ diyerek övgüler yağdırdı.

  • DSC_0078.JPG
  • DSC_0082.JPG
  • DSC_0083.JPG
  • DSC_0101.JPG
  • DSC_0111.JPG
  • DSC_0132.JPG
  • DSC_0140.JPG
  • DSC_0149.JPG