KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Türkülerine Büyük İlgi

Kayseri Türkülerine Büyük İlgi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu tarafından verilen Kayseri Türküleri  konser programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2019 yılı kültür sanat faaliyetleri kapsamında Konferans Salonu’nda verilen konsere, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, protokol üyeleri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Şef Samet Mudugan yönetiminde verilen konserde, Koro ve Solo olarak birbirinden güzel Kayseri Türkülerini yorumlayan sanatçılar, izleyenlerden tam not aldı.

Konsere olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, "Bugün Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bünyemizde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği topluluğunun hazırladığı birbirinden güzel Kayseri Türkülerini hemşerilerimiz ile buluşturduk. Çok mutluyum. Burda amacımız Kayseri Türkülerini bir nebzede olsa halkla buluşturmak ve gelecek nesillere aktarmak amacındayız. Kayseri Türkülerine ilginin çok olması bizleri çok mutlu ediyor." İfadelerini kullandı.

Konser bitiminde İl Müdürü Taymuş koronun seslendirdiği eserlerden keyif aldıklarını belirterek teşekkür etti ve şef Samet Mutugan'a çiçek takdim etti. 

  • DSC_0004.JPG
  • DSC_0028.JPG
  • DSC_0093.JPG
  • DSC_0098.JPG