KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

08 Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları

08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü  İsmet Taymuş ve kurum çalışanları saat 10.00’da kültür merkezinde bir araya gelerek  kadın çalışanların “Dünya Kadınlar Günü” kutlandı. Daha sonra İl Müdürü ve yöneticileri tarafından kadın çalışanlarına gül takdiminde bulunuldu.

Saat 14.00’de de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kayserili kadın sanatçıları ile Resim Kursu’nda üretilen eserlerden oluşan “Resim Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Sergi açılışına, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile birlikte kalabalık bir halk katıldı. İl Müdürü İsmet Taymuş’un günün önemine vurgu yapan konuşmasının ardından açılışı yapılan ve birbirinden güzel  eserlerin yer aldığı sergi gezildi. 

Günün önemine binaen İl kültür ve turizm müdürü TAYMUŞ burada yaptığı konuşmada, kadınlarımız varlığımızın baş tacıdır. Onlar bizim, analarımızdır, bacılarımızdır, dert ortağımızdır.  Ailelerimizin temel taşları olan, yeri gelmiş devlet yönetiminde yer almış, Yüce Dinimiz İslâm’da ve Türk kültüründe ayrı bir öneme sahip olan kadınlarımıza yönelik kendini bilmez insanlıktan nasibini almamış bazı şuursuz gaddar ve zalim kişiler tarafından yapılan insanlık dışı  şiddeti nefretle kınıyor, kendilerine şiddetten uzak huzurlu, mutlu ve neşeli günler diliyorum dedi.

Kadın sanatçıları tarafından birbirinden güzel eserlerin sergilendiği sergiye ilgi yoğun oldu. Kayserili kadın sanatçıları tebrik eden İl Müdürü İsmet Taymuş, günün önemine bir kez daha vurgu yaparak kadınlarımıza şiddetten uzak bir dünya dileğinde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde açılan resim sergisi 13 Mart 2019 gününe kadar açık kalacak.

  • DSC_0077.JPG
  • DSC_0119.JPG
  • DSC_0147.JPG
  • DSC_0148.JPG
  • DSC_0158.JPG
  • DSC_0161.JPG
  • DSC_0210.JPG