KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağırnaslı Sinan Temalı Resim Yarışması Ödül Töreni

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca gerçekleştirlen lll. Milli Kültür Şûra toplantısında alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan “Eylem Planı” kapsamında, Kayseri’nin  zirve şahsiyetlerinden biri olan büyük deha Mimar Sinan’ı genç beyinlere daha iyi anlatmak ve tanımak amacıyla, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından  Hacı Mustafa Gazioğlu Orta Okulu, Müncibe Cıngıllıoğlu Orta Okulu ve Nuri Has Orta Okulu’ndan (150) öğrenci 09 Nisan 2018 Pazartesi günü Ağırnas Mahallesi’ne götürlerek burada bulunan Mimar Sinan ‘ın doğduğu ev ve diğer tarihi yerler gezdirilmiş ve ardından da geziye katılan bu öğrenciler arasında yapılan “ Ağırnaslı Sinan” temalı resim yarışmasında;

       * Nuri Has Orta Okulu 8/B Sınıfı öğrencisi Betül AKGÜL tarafından yapılan resim 1’inci,

       * Müncübe Cıngıllıoğlu Ortaokulu 6/G Sınıfı öğrencisi Özlem SEVİM tarafından yapılan resim 2’inci,

       * Müncübe Ortaokulu 6/N Sınıfı öğrencisi Kıraç ARSLANTÜRK tarafından yapılan resim 3’üncü seçilmiş olup,

        *Hacı Mustafa Gazioğlu İmam Hatip Orta Okulu 5/A Sınıfı öğrencisi Ali Ruhi YÜCE.tarafından  yapılan resim ise mansiyon’a layık görülmüştür.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Güntülü Gündoğ, İnşaat Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Yener Torunoğlu  ile Resim Değerlendirme Komisyonu Üyesi Mimar Pembegül Selman tarafından  yarışmada dreceye giren öğrencilere kültür merkezinde düzenlenen törenle ödülleri verildi. Törende, öğrenciler ile birlikte okul müdürleri ve  resim değerlendirme komisyonu üyeleri de hazır bulundu.

İl Müdürü Taymuş ve oda başkanlarımız ödül töreninde yaptıkları konuşmalarında başarılarından dolayı öğrencileri ve bu tür etkinliklere onları yönlendiren okul idarecileri ile öğretmenlerini tebrik ederek başarılarının devamını dilediler. Katılımcılarla birlikte toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından tören sona erdi.

  • DSC_0026.JPG
  • DSC_0038.JPG
  • DSC_0045.JPG
  • DSC_0055.JPG
  • DSC_0063.JPG
  • DSC_0074.JPG