KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz İzmir Fuarında Tanıtıldı

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi İZFAŞ-İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla 11. kez 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  olarak katılım sağladı.

Turizm Fuarı'na  katılan turizm işletmeleri, belediyeler ve sektör temsilcilerine Kayseri'yi tanıtma fırsatı bulundu. 4 gün süren fuarda gösterilen ilgi memnuniyet verdi.

Fuarda açıklama yapan Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ;

İllerin tanıtımı açısından bu tarz fuarların çok önemli olduğunu standımızı  birçok bürokrat, bazı kurum ve kuruluş yetkilileri ile İzmir'de yaşayan hemşehrilerimiz ve vatandaşlar ziyaret ettiler. Ziyaretçilere yöremize ait bazı ürünler ikram edilerek, tanıtım broşürlerimiz dağıtıldı; turizm ve kültürel değerlerimiz başarılı bir şekilde tanıtıldı.Buralara katılmada ki en büyük amaçlardan birisi de dışarıdaki turizmcilerin Kayseri'de turizmin alt ve üst yapısının son yıllarda ne kadar geliştiğini anlatmak,

Turizm sezonunda bu tanıtım faaliyetlerinin faydalarını görmek ve ekonomik anlamda şehrimize katkı sağlamasını istiyoruz. Kayseri, tarihi, kültür ve doğal güzellikleri ile ülke turizminde yeni bir destinasyon, çeşitli alternatif turizm türleriyle önemli bir tatil merkezidir. İzmir'de yapılan bu tanıtım çalışmalarına katkı sağlayan başta Valimiz Sayın Süleyman Kamçı'ya, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'na  ve tüm turizm sektör temsilcilerine ve müdürlüğüm personeline teşekkür ederim.” dedi.

  • 1.jpg
  • IMG_7564.JPG
  • IMG_7595.JPG
  • IMG_7622.JPG
  • IMG_7670.JPG
  • IMG_7698.JPG
  • IMG_7720.JPG